Oprava konektorov a nabíjania na notebooku

Notebook nenabíja

Pri nabíjaní notebooku treba nastaviť správnu polohu kábla aby notebook nabíjal

Uvoľnený konektor nabíjania

Cena: 55€

Rezervovať
Oprava Konektoru na notebooku

Príhovor technika

Konektor na notebooku sa časťo môže vykývať sám od seba. Prejavuje sa to nestabilným nabíjaním notebooku alebo úplnou nefunkčnosťou notebooku. Závadu môže spôsobiť aj menšia nehoda s notebookm v čase keď je nabíjací kábel v notebooku zapojený. Vyššie sú uvedené typy rôznych konektorov ktoré sa na notebooku zvyknú poškodiť. Opravy konektorov na notebooku robíme vačšinov do dalšieho dňa. Riešenie je väčšinov jeho výmena. Starý konektor sa odstráni a vymení za nový. Platí to hlavne v prípadoch keď je konektor iba samotný kábel s napájaním na matičnú dosku notebooku. Poškodenie takého konektoru nieje možné opraviť ako pri iných druhoch konektorov kde pomáha aj jeho odpajkovanie z matičnej dosky a následne jeho osadenie.

Existujú 3 typy konektorov. Prvý je priamo na matičnej doske, druhý na menšom plošnom spoji mimo matičnej dosky a tretí je iba na samotnom kábli. Prvé dva, ak nieje viditelné mechanické poškodenie, sú opravitelné. Konektor na kábliku je časovo náročnejší kedže je ho vždy potrbné objednať.

Ku poškodeniu konektorov USB alebo konektorov na slúchatká a mikrofón dochádza najčastejšie je mechanickým poškodením teda nehodou v čase keď je v konetkory zapojené zariadenie. Jedine taká závada sa rieši jeho výmenou. Ak tieto konektory prestali isť z iného dôvodu ako mechanické poškodenie, je možné že chyba bude na matičnej doske notebooku a výmena konektoru bude zbytočná. V takomto prípade je najlepšie nahradiť ho externými zariadeniami ktoré sú dnes už lacno dostupné. Buď sa jedná o chybu zvukovej karty integrovanej priamo na matičnej doske alebo chybu USB ktoré nečíta zapojené USB zariadenia. V prípade že ste sa stretli s akoukoľvek spomenutou závadou teraz už viete ako ju riešiť. Notebook prineste k nám a pomôžeme rýchlo a bez čakania. Ponúkame opravu notebookov za najlepšie ceny v rámci SR. Navštíviť nás môžete osobne alebo vyžadať kuriéra ktorý zariadenie do 24 hodín dopraví k nám.